Każdy ma swoją… i drogę, i misję. Do jej eksploracji zaprosiła mnie Małgorzata. Czy byłam gotowa na tę podróż i towarzyszące jej emocje oraz doświadczenia? Z pewnością nie. Kto z nas jest gotowy na “wewnętrzną przemianę” i zagłębianie się w siebie samego, podczas gdy nasze codzienne życie samo w sobie wypełnione jest masą doznań i intensywnością działań. Nakładały się na to dodatkowo: brak wiary w możliwość zmiany aktualnego stanu rzeczy oraz pojawiające się w myślach słowa: “na pewno jeszcze nie w tym momencie”.
A jednak, kiedy proces się rozpoczął, chciałam w nim trwać jak najdłużej. Dawno, nie byłam tak blisko samej siebie. Dzięki proponowanym ćwiczeniom, intrygującej pracy domowej oraz często stosowanych metaforach, uwierzyłam w swój potencjał oraz “odzyskałam” zaufanie do samej siebie. Zawodowo, do swojej pracy wprowadziłam duże ilości spokoju oraz wewnętrznej harmonii, przy jednocześnie stale prezentowanej dynamicznej formie realizacji zadań i współpracy z innymi.
Nowego wymiaru nabrało znaczenie “szacunku” nie tylko do innych, ale również i do siebie samej. Interpretacji słowa “leader” uczę się teraz każdego dnia, częściej “zatrzymując się”, słuchając i przyglądając się innym. Efektem procesu jest określony, wewnętrzny “drogowskaz” wskazujący kolejne, konkretne kroki, które już teraz realizuję, podczas doświadczania i przemierzania “mojej drogi”.
Jeżeli zatęskniłaś/eś za sobą, chcesz spojrzeć na siebie i sposób w jaki działasz z innej perspektywy lub po prostu czujesz, że to jest czas na kolejny rozdział twojego życia, zachęcam Cię do tej przygody.

Agnieszka Witkowska

HR Business Partner, Coach, Senior Manager, PwC Polska

Pracując z Małgorzatą w ramach swojego rozwoju miałem możliwość zatrzymania się i oderwania od codziennych obowiązków, tak by zgłębić swoje znane i nieznane talenty. Czas ten pełen refleksji i poznania samego siebie, nazwałbym wielką wewnętrzną podróżą, która zaowocowała świadomością samego siebie. Uwypukliła mocne strony i pozwoliła na poznanie obszarów, które dzięki jasnym wskazówkom czy też poznanym w tym procesie narzędziom można poprawić i rozwinąć.
To właśnie samoświadomość i lepsze poznanie siebie było dla mnie największym motorem napędowym w tym roku wpływając znacząco na jakość życia w sferze prywatnej jak i zawodowej. W czasie wspólnej podróży z Małgorzatą nauczyłem się jeszcze lepiej rozumieć innych, ale także rozumieć jak moje słowa i zachowanie wpływają na drugą osobę. Stałem się pewnym siebie i świadomym własnej wartości liderem, kierującym swoim życiem i karierą.
Dzięki wspólnej pracy podjąłem niezbędne decyzje i działania, które zaowocowały awansem i zmianą dotychczasowej drogi zawodowej. Ta zmiana ponownie rozpaliła ogień chęci i potrzeby dalszego rozwoju, który drzemie w każdym z nas, dlatego kontynuuję rozpoczętą dawno temu podróż z moim najlepszym mentalnym kompanem, jakim jest Małgorzata.

Michał Wesołowski

Logistic Commercial Support Manager, IKEA Group

Razem z Gosią przechodziłyśmy przez proces tworzenia misji życia i ukończyłyśmy go kilkanaście miesięcy temu. Nie będę górnolotna jak powiem, że spotkania z Gosią były dla mnie największą zmianą w życiu, zarówno zawodowym jak i prywatnym. Dzięki temu holistycznemu i głębokiemu w analizie procesowi zrozumiałam jakim jestem dzisiaj liderem i jakim chcę być. Po kilku miesiącach pracy zdecydowanie podniosłam poczucie własnej wartości i mocnych stron jako lider, ale nie zatraciłam pokory i ciągłej refleksji nad wpływem swoich działań na innych.
Dzisiaj jestem liderem, który zdecydowanie więcej słucha, działa dla innych i odnosi większe sukcesy w realizacji celów niż wcześniej. Efekty współpracy z Gosią są bardzo wymierne, ponieważ w swojej globalnej organizacji pracuję dzisiaj na wysokim liderskim krajowym
stanowisku i spełniam się nie tylko jako lider sprzedaży, ale także jako lider dla ludzi. W przywództwie ważna jest szczerość z samym sobą, samoświadomość, pokora, odwaga w byciu sobą, a to wszystko odkryłam na nowo podczas przechodzenia przez wspomniany proces z Gosią, gdzie było dużo śmiechu, jeszcze więcej refleksji, ale i łzy wzruszenia. Polecam pracę z Gosią każdemu liderowi, któremu zależy na zrozumieniu swojej roli, mocy wpływu na innych, ale także każdemu kto chce odkryć swoją misję życia, która będzie kompasem w podejmowaniu decyzji w swoim zawodowym i prywatnym życiu.

Agnieszka Maćkowiak

Country Business Leader, IKEA Group

Sposób w jaki Małgorzata przeprowadza nas przez drogę do odkrycia misji jest niesamowicie przemyślany i przygotowany. Jest elastyczna w doborze ćwiczeń, ich zakresu i dalszych kroków. Jeżeli szukacie sposobu na odnalezienie swojej drogi, jeżeli na szlak, którym należy dojść do tych odkryć potrzebujecie profesjonalnego przewodnika – nie wahajcie się.

Patrycja

Korporacyjny świat zbudował stereotyp lidera – silnego, charyzmatycznego, zawsze mającego rację. Tempo życia w XXI wieku ogranicza czas na refleksje i na rozwój w zgodzie ze swoim charakterem i wartościami.
Małgorzata łączy doświadczenie biznesowe i managerskie z wiedzą coachingową. To unikalne połączenie sprawia, że podczas procesu zadbasz o swój rozwój osobisty oraz poprawisz efektywność w pracy. W moim przypadku odkrycie kluczowych wartości, którymi się kieruję oraz stworzenie misji życiowej pozwoliło mi stać się bardziej efektywnym liderem, który przewodzi w zgodzie ze sobą. Nie ważne czy jesteś początkującym managerem czy liderem z dużym doświadczeniem – Małgorzata dopasuje proces do Twoich potrzeb i pomoże Ci zrobić kolejny krok w rozwoju.

Andrzej Sadecki

Andrzej Sadecki, Head of Sales IKEA Poland

Powiedzmy to sobie szczerze, samorozwój to bardzo ciężka i niekończąca się praca. Wzloty i upadki. W dodatku nie jest łatwo spotkać kogoś takiego na swojej drodze, kto by cię poprowadził i wspomógł, mierząc się z twoimi nieograniczonymi ambicjami i marzeniami, równocześnie walcząc z codzienną rutyną, lenistwem, wiecznym niedoczasem.
Gosia to liderka rozwoju, pasjonatka głębokiego kontaktu z ludźmi, która z wypiekami na twarzy poszukuje pomysłów na to, byś zrobił (zrobiła) karierę. Karierę taką jak ty chcesz, choć może jeszcze tego nie wiesz, czego właściwie chcesz.
Przeszłyśmy razem drogę mojego przywództwa jako szefowej działu. Nasza grupa (robocza) była zróżnicowana prawie pod każdym względem (chyba jedynym łącznikiem można nazwać pasje dla zrównoważonego rozwoju, poza tym wszystko mieliśmy inne). Wiele rzeczy mnie zaskoczyło, przede wszystkim to, co dowiedziałam się o sobie i tym, jak funkcjonuję w pracy, ale też w życiu codziennym. Musiałam nazwać moje słabości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę chcę by mnie dalej ograniczały, czy wolę budować na mocnych stronach. W dodatku zaprogramowałam sobie wewnętrznie kolejne kroki. Cieszę się, że pozwoliłam Gosi mnie wesprzeć. Gdyby nie jej uprzejmy upór to dalej biegałabym trochę jak chomik po karuzeli. A tak patrzcie, całkiem dobrze mi idzie.

Katarzyna Dulko-Gaszyna

Managerka zajmująca się zrównoważonym rozwojem na poziomie korporacyjnym

Plan rozwoju z Gosią pomógł mi precyzyjniej określić ścieżkę dalszego rozwoju i kariery, a także w wyznaczeniu misji i wizji. Dowiedziałem się sporo o sobie, o moich mocnych i słabych stronach oraz jak mogę wykorzystać moje talenty w celu realizacji planów życiowych. Pozwoliło mi to przełamać pewne bariery i zwiększyć motywację w dążeniu do moich celów. Całą współpracę oceniam bardzo pozytywnie. Gosia jest dobrym i empatycznym słuchaczem, który potrafi zadawać wnikliwe i cenne pytania. Wierzę, że proces, który wspólnie przeszliśmy, będzie procentował przez długie lata.

Marcin Tischner

Corporate Engagement & Sustainability Specialist, ProVeg Polska

Gosia to jeden z najlepszych liderów i mentorów z jakimi współpracowałam. Jest osobą otwarta i ciekawą drugiego człowieka. Potrafi wyczuć i wydobyć talenty osób z ktorymi pracuje. Słucha uważnie oraz buduje relacje oparte na zaufaniu, dzięki temu juz na pierwszym spotkaniu potrafi skrócić dystans i zarazić pozytywną energią. Jako Coach i Sales Leader bardzo pomogła mi uwierzyć w siebie, zebrać myśli i zbudować mój plan na przyszłość. Dziękuje Gosiu i szczerze zachęcam do współpracy!

Marta Kotarba

B2B Manager Centrum IKEA dla Firm, IKEA Group

Czas spędzony z Małgosią podczas poszukiwania swojej drogi, wzoru przywództwa oraz rozwoju był niczym Kuchenne Rewolucje! Niby siebie znasz, masz określony kierunek, wydaje Ci się, że wszystko idzie dobrze, a tu wpada Małgorzata i odkrywa Ciebie na nowo – redefiniuje, rozgryza, przegrzebuje, przyprawia, dodaje pikanterii a czasem “rzuca garnkiem” na rozbudzenie. Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie Gosia nie byłbym tak daleko, zarówno pod kątem rozwoju samoświadomości jak i przywództwa. Dziękuję!

Sławomir Jędrzejczak

Recruitment Consultant – Sales & Marketing, Micheal Page

Spotkanie i praca z Małgosią to doświadczenie wpływające na całe życie. Każde zdanie, które wypowiada jest inspiracją, otwiera nowe dotąd nie odkryte i nie zbadane przestrzenie. Pokazuje nowe horyzonty, skłania do myślenia o sobie i otoczeniu na nowo.

Małgorzata Kościesza

Senior HR Biznes Partner, BNP Paribas Bank Polska S.A.

Zrobiłem z Gosią programy „Poznaj siebie” i „Znajdź swoją drogę”.
Jeżeli jesteś osobą podobną do mnie, która:
✔ nie lubi coachingu,
✔ uważa, że zna dobrze siebie,
✔ ma kontrolę nad swoim życiem,

A jednocześnie:
☑ chce wiedzieć więcej o sobie
☑ lubi rozmowy z kimś, kto nie „narzuca siebie”
☑ kimś, kto skupia się na Tobie i po prostu z Tobą rozmawia
☑ akceptuje Twoje przekonania

Umów się z Gosią na kawę i po prostu porozmawiajcie. Może wspólnie spojrzycie na Ciebie z innej perspektywy.

? Dziękuję Gosiu i szczerze rekomenduję.

Damian Łuczkowski

IKEA for Business Manager, IKEA Group

Małgosia reprezentuje przywództwo służebne. Zawsze wierzyła w ludzi i pomagała ludziom zmieniać się na lepsze. To co robi wynika głównie z jej potrzeby duchowej i chęci pomocy człowiekowi. Jestem jej wdzięczna za to, że w moim bardzo trudnym okresie życia, pomogła mi zrozumieć siebie, zaakceptować i walczyć dalej o swoje. Zawsze we mnie wierzyła i wspierała. Dzięki niej uwierzyłam w siebie i zrealizowałam swoje marzenia. Małgosia pomogła mi zrozumieć , że jeżeli ktoś myśli inaczej to nie znaczy, że źle, że w życiu trzeba akceptować inność.

Magdalena Jasak

Owner Łapka

Najlepszy mój czas w pracy nad sobą to ten, w którym Gosia inspirowała mnie do działania. Plan rozwoju osobistego, zawodowego, wspaniałe projekty i osiąganie celów. To wszystko sprawiło, że nie boję się dziś zmian, wierzę w siebie a dzięki Gosi naprawdę sporo się o sobie dowiedziałem. Fenomenalne sesje, w świetnej atmosferze pomogły mi odnaleźć moją misję życiową. Będę zachęcał każdego kto chciałby się rozwijać do kontaktu z Gosią. Myślę, że wszystko tkwi w jej podejściu do świata i ludzi, których po prostu kocha. Do tego sporo uśmiechu i serdeczności. Dzięki Gośka 🙂

Łukasz Żydkiewicz

Doradca klienta, Leroy Merlin

Gosia jest osobą, która bardzo umiejętnie potrafi wydobyć talenty z drugiego człowieka. Jest fantastycznym mentorem, który uważnie słucha i pomaga nakreślić ciekawe wnioski. Miałam również przyjemność skorzystać z sesji coachingowym prowadzonych przez Gosię. Doświadczenie pełne otwartości, wzajemnego zaufania i pytań dających do myślenia… Jakość spotkań zdecydowanie odpowiedziała na moje potrzeby i oczekiwania. Bardzo polecam taką inwestycję w swoje “JA”.

Joanna Celusta

Ilustrator / Trener Visual Thinking, Fabryka Myśli Rysowanych

Malgorzata przeprowadziła mnie przez drogę odkrywania misji życiowej. Był to wspaniały czas, pełen odkryć i momentów wow, zrozumienia mojej przeszłości zawodowej, układania rzeczy w całosc i tworzenia dobrych planów na przyszłość. Małgorzata jest wspierajacym coachem, pelnym milosci do drugiego człowieka, stwarzającym klimat zaufania i bliskości. Każdemu życzę przejścia tej drogi właśnie z nia!

Aneta Orszewska

Boldare

Zawsze wierzyłam, że dobrym przywódcą, może być tylko świadomy i dojrzały człowiek. Ktoś, przy kim w poczuciu bezpieczeństwa można odkrywać swoje prawdziwe talenty i rozwijać się dla dobra siebie i organizacji. Jak dobry rodzic, który służy dziecku przykładem, ale też otwiera drzwi i zaprasza do eksploracji świata tak i dobry lider największą satysfakcję odczuwa wtedy gdy jego zespół osiąga sukcesy a jego poszczególni członkowie zdobywają nowe kompetencje i doświadczenia. Sesje z Małgosią pozwoliły mi odkryć i lepiej zrozumieć moje naturalne talenty liderskie i predyspozycje. To była wspaniała podróż w głąb siebie jako człowieka i jako lidera, która pozwoliła mi zintegrować te dwa obszary i zadbać o ich harmonijny rozwój. A wypracowana z Małgosią misja życiowa pomaga mi zmieniać świat na lepszy.

Dorota Banaszak

Customer Experience Planning Leader, IKEA Group